ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9399441
*
nr 939 9441
Spegel
höjd: 145
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2015
kl 19:50:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 12:21:23
1
150 kr
30/1 15:00:45
1
100 kr
1/2 02:26:27
2
200 kr
1/2 11:28:28
3
1.000 kr
1/2 15:10:22
4
300 kr
1/2 15:10:22
3
350 kr (Budbetjänt)
2/2 01:04:09
2
500 kr
2/2 01:04:09
3
600 kr (Budbetjänt)
2/2 01:04:58
2
700 kr
2/2 01:04:58
3
800 kr (Budbetjänt)
2/2 17:07:37
5
1.500 kr
2/2 17:48:25
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 939 9441
Spegel
höjd: 145
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 12:21:23 | 1 | 150 kr |
30/1 15:00:45 | 1 | 100 kr |
1/2 02:26:27 | 2 | 200 kr |
1/2 11:28:28 | 3 | 1.000 kr |
1/2 15:10:22 | 4 | 300 kr |
1/2 15:10:22 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
2/2 01:04:09 | 2 | 500 kr |
2/2 01:04:09 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
2/2 01:04:58 | 2 | 700 kr |
2/2 01:04:58 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
2/2 17:07:37 | 5 | 1.500 kr |
2/2 17:48:25 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:14